Netflix Fiyatlarına Beklenmedik Zam! Netflix Fiyatlarına Neden Zam Yaptı?

0
322
netflix zam

Ülkemizde de dâhil ek çok ülkede popüler şekilde hizmet veren film ve dizi izleme platformu aldığı ani bir karar ile birlikte ülkemizdeki fiyatlarına zam yaptı. Netflix’den beklenmedik zam hareketi hakkında açıklamalar da gelmiş durumda.

2020 Yılının sonlarına doğru Amerika taraflarında yapılan zamlar diğer ülkelere de gelecek olan zammın habercisi niteliğindeydi. Zamlardan etkilenenler arasında ülkemiz de bulunuyor. Yapılan zamlar yürürlüğe koyuldu ve fiyatlarda %30 ila %50 oranında artışlar gerçekleşti.

Yapılan zamlardan sonra kullanıcılardan gelen tepkiler üzerine Netflix bir açıklamada bulundu, attığı tweet ile birlikte Türkiye’den hizmet alan kullanıcılara şu açıklamalarda bulundu.

Netflix: “Daha Kaliteli İçerikler İçin Zam Kararı Aldık”

Netflix, yaptığı zamlardan sonra kalite arış sözü verdi. Ülkemizde de pek çok yapım ile adını duyurmayı başaran ve pek çok kitleye hitap eden Netflix, zamlardan sonra daha kaliteli içerikler üreteceğinin sözünü verdi.

Atılan Tweet’de “Daha kaliteli içerikler için zam kararı aldık, içeriklerin sayısı ve kategorileri arttırılarak her kesime hitap eden içerikleri üreteceğiz” açıklamaları yer aldı.

Verilen sözlere göre ülkemize özel olan içeriklerin sayısı arttırılacak, bu sayede hem hedef kitle genişletilmiş olacak hem de kaliteli içerikler konusunda büyük artışa gidilecek.

“Yapılan bu değişiklikler ile birlikte Türkiye’den hizmet alan kullanıcılarımıza daha gelişmiş bir hizmet sunacağız. Her yaşa hitap eden içerikler ile Türkçe ve Türk içerik sayısını maksimuma çıkartacağız. 4 Marttan itibaren hayata geçecek olan fiyatlandırmalar sonrasında daha kaliteli içeriklere erişim sağlanmaya başlanacak”

Netflix ’in Zamdan Sonraki Fiyatları Ne Kadar?

Popüler film ve dizi izleme platformu olan Netflix’e zam yapıldı. Peki, Yeni Netflix fiyatları ne kadar? Paket ücretleri ne durumda.

Alınan kararlardan sonra 4 Mart itibari ile hayata geçirilen fiyatlandırma politikasının listesi karşımıza şu şekilde çıkmakta:

  • Temel Paket 26.99TL
  • Standart Paket: 40,99TL
  • Özel Paket54,99TL

“Her zaman sunduğumuz ihtiyaca göre fiyatlandırma listemiz devam etmekte, kullanıcılarımız her zamanki gibi bütçesine en uygun olanı seçerek ilerleme sağlayabilmekte.” Açıklamaları da ekstra olarak yayınlanmış durumda.

Sponsor Bağlantı: Sevgiliye Mektup

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here